AYDIN'DA ULUSLARARASI MÜLTECİ HUKUKU ÇALIŞTAYI YAPILDI

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde, Aydın Barosu ve Birleşmiş Milletler (AB) Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliğiyle "Uluslararası Mülteci Hukuku Çalıştayı" düzenlendi.

26.12.2015 tarihinde, Anemon Otel'de düzenlenen çalıştaya Aydın Barosu Başkanı Sayın Gökhan Bozkurt, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sayın Aykut Uyan ve avukatların yanı sıra; kurumumuzu temsilen İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Soner Koç,Geri Gönderme Merkezi Müdürü Sayın Metin KAYA, Av. Fatma Kunt ÜNAL ve İl Göç Uzman Yardımcıları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, göç hukuku ve mülteciler konusunun Aydın için önem arz ettiğini söyledi.

Daha sonra, BMYYK Toplum Temelli Koruma Görevlisi Sayın Nilay ARGÜN ve BMMYK Kıdemli Uyum Uzmanı Derya KÖKSAL, genel ve uluslararası koruma, mültecilerin genel hakları, 1951 Cenevre sözleşmesi altında mülteciler ile ilgili alınan kararlar, Türkiye’deki uluslararası koruma sistemi, geçici koruma yönetmeliği, Anayasa Mahkemesi'ne başvuru usulü ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru süreleri ile ilgi bilgi verdi.
Kayıt: 31.12.2015
Güncelleme:31.12.2015
Paylaş


WS05