İLİMİZDE YAŞAYAN YABANCILARA YÖNELİK UYUM FAALİYETLERİ

İl Müdürlüğümüzce yakın zamanda yapılması planlanan "Uyum Çalıştayı"na yönelik, ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlar ile istişare toplantısı yapıldı.

Aydın'da yaşayan yabancıların ve eğitim gören yabancı öğrencilerin ilimize ve de ülkemize uyumlarını kolaylaştırmak aynı zamanda kendilerini doğru yönlendirebilmek amacıyla yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığımız çalıştayda yer almaları talebiyle çeşitli kurum ve kuruluşlara konu ile ilgili bilgilendime ziyaretlerinde bulunduk.

İl Müdürümüz Sn.Soner KOÇ ve bereberindeki heyet ile gerçekleştirilen ziyaretlerde İl Emniyet Müdürü Sn.Dr.Halis BÖĞÜRCÜ, Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof.Dr.Recai TUNCA, Aydın Baro Başkanı Sn. Av.Gökhan BOZKURT, İl AFAD Müdürü Sn.Recep ÇOŞKUN, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn.Rifat KOCAOĞLU,  İŞKUR İl Müdürü Sn.Rahmi TERZİ, İl Tapu Müdürü Sn.Seyhan ATEŞ, Kültür Turizm İl Müdürü Sn.Nuri AKTAKKA, İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Pervin TÖRE ve İl Sağlık Müdürü Sn. Uzm.Dr.Kâsım ÇETİN ile uyum çalıştayına sunucakları katkı ve yabancılara uygulanan prosedürlerin iyileştirilmesi yönünde bilgi alışverişinde bulunuldu.
.
Kayıt: 13.1.2016
Güncelleme:14.1.2016
Paylaş


WS05